ÜRÜNLER>>geomobis mobil haritalama

Geomobis Mobil Haritalama Sistemleri

s

Daha detaylı bilgi için http://www.geomobis.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Haritacılıkta Geleceğiniz
Mobil bir platforma monte edilmiş yüksek algılama gücüne sahip donanımlar yardımıyla konuma bağlı noktasal verilerin toplanması anlamına gelir. Kullanılan donanımlardan bir kaçı dijital kameralar, lazer tarayıcılar, ışıklı radar, navigasyon ve konumlandırma sistemleridir. GeoMobis müşterilerine, çalışma talep edilen bölgeye, cadde-sokak ve buna bağlı alanlarda yer alan her türlü obje, nesne ya da taşınmaza görüntüleri bir paket olarak sunar. Hazırlanan veri ve görüntü kümesi sayesinde müşterilerimiz istedikleri anda uzunluk, yükseklik, mesafe ve alan hesaplama gibi temel işlevlerle uygulamalarını çalıştırabilirler.

 

Kullanıcılar noktasal koordinat alabilir, varsayılan noktadan 360derece keşif yapabilirler. Müşterilerimize ait farklı birimlerin, aynı alan üzerinde çalışmasına izin verir. Bu sayede alt yapı çalışmalarının farklı kurumlarca tek altlık üzerinde oluşturulması sağlanır.

Proje içindeki tüm yollar, devlet yolları ve otoyollar kaydedilebilir. Tüm nesnelerin kesin yükseklik ve uzunluk ölçümleri yapılabilir. 3 boyutlu modeller için veri kaynağı oluşturur. Varlık yönetimi için ağaçlar, tabelalar, inşaat çalışmaları, evler ve çevredeki diğer nesnelerin konumunu ve ölçüleri gibi veriler elde eder.

 

Yüksek çözünürlüklü 360 derecelik bir panoramik görüntü elde edilir. Tüm şehir objelerine ait envanter çıkartılabilir. Görüntü içindeki tüm ağaçlar, elektrik direkleri, banklar, reklam tabelaları, bilboardlar, alt yapı unsurları, bina sayımları, bina durumları, trafik işaretleri, trafik lambaları, totemler, yol durumu, bozuk asfalt ve bordür tespiti, kaldırım genişliği, yol genişliği, yol çizgileri, yaya geçidi çizgilerinin durumu tespiti, sayımı, koordinat belirlenmesi gibi uygulamalar yapılabilir.

Elektrik, su, kanalizasyon gibi tüm alt yapı unsurları koordinatlı olarak ilgili görüntüler üzerinde gösterilebilir. Yapılacak her türlü çalışmada doğru planlama ve ilgili kurum ile koordineli çalışma yapılabilir. İlgili bölgeye ait yapıların ölçüleri alınabilir. Bu sayede kaçak kat, mülkiyet tecavüzü ve usulsüz işgaliyelerin tespiti yapılabilir. Kot kesit, yola terk, istikamet verme, alan hesabı gibi tüm çalışmalar bu görüntüler üzerinden koordinat ile kontrol edilebilir.

 

Örnek uygulamalarda ilgili bölgede yer alan tüm tabelaların ölçüsü çok hassas ölçülebilir. Beyana bağlı reklam tabelası vergisinde beyan kontrolü masada yapılabilir.

Elde edilen görüntülerden ölçü alınabilir. Ölçmeler ve keşif çalışması sahada yapılmak yerine ofiste yapılabilir. Şehir siluetini görerek, kentsel dönüşüm ile bina cephe yenilemeleri yapılabilir. Sahaya çıkan ekip sayısı azaltılarak operasyon maliyetleri ve kaynak israfı giderilebilir.

Ayrıca Tüm kullanıcılar web ortamından bu görüntülere ulaşbileceği gibi mevcutta kullanılan yazılım sistemlere entegre olabilmektedir.

Ayrıca Bu görüntülere I pad ve Iphone dan ulaşılabilir


 

 

 

KullanIM alanlarI

Yönetim
Varlıklarınızı en iyi biçimde yönetmek için fiziksel konumlarının, ilgili altyapı unsurlarının ve tek tek varlıkların özelliklerinin ayrıntılarına ihtiyacınız vardır.

Planlama
kaynaklarınızın mümkün olan en iyi şekilde tahsisi için düzgün planlama esastır. Sonuç olarak, doğru kaynak bilgi olmadan düzgün planlama mümkün değildir. Doğru ve güncel bilgilerin kullanımı planlarınızın kalitesini artıracak, uygulanmalarını daha kolay ve ucuz hale getirecektir.

Kesin, gerçeğe uygun, veri yönünden zengin görsel bilgiler şöyle faydalar sağlar:

  Pahalı saha ziyaretleri gereksinimi azalır, pek çok      etkinlik bilgisayar başında gerçekleştirilebilir

   Görsel bilgilerin derhal kullanılabilmesi sayesinde    verimlilik artar

·   İletişim kalitesi artar – panorama sayesinde      herkes aynı durum hakkında konuşacaktır

·   Hizmet kalitesi artar – kullanıcılar, tedarikçiler,       ortaklar ve vatandaşlar daha hızlı ve daha iyi       biçimde bilgilendirilir.

·   Deneyimlerimize dayanarak, ürünlerimizin       size şunları sağladığını söyleyebiliriz:

·   zaman kazandırır
·   verimliliği artırır
·   dış iletişimi artırır
· paydaşlarınıza sunulan hizmetlerin     kalitesini artırır

Ersel Harita İnşaat İmar Planlama Mühendislik Tic.Ltd.Şti

Bostancı Mahallesi. Tünel Cad. Yalıyolu sok. Ergin işm. No:52 A blok D:12 Kadıköy/İstanbul/Türkiye 34744
Tel: +90216 416 0 500 Fax:+90216 416 0 502
Email: info @ erselharita.com