ÜRÜNLER>>MİCRODRONE İNSANSIZ HAVA ARACI

Benzersiz bir UAV haritalama konsepti sunuyor...

s

 

Microdrone insansız hava uçağı (UAV) hava haritalama konusunda tektir. Alçak irtifada uçabilir ve yüksek çözünürlüklü kamera seçenekleri ile donatıldığından dolayı bölgeyi anında haritalayabilir.
Orbit Airborne Haritalama eklentisi tüm ihtiyaçlarınıza sahiptir. Nerede olursanız olun Microdone’u kulanarak hava planlarınızda doğru hesap yapabilirsiniz. Microdrone tam otomatik bir uçuş yürütür ve uygun görüntülerle geri döner.

 Stereo görüntüleri, ortofoto ve diğer türev ürünleri olusturmak için uygun ölçüdeki (IMU) resimlerde Orbit Strabo Fotogrometri paketi kullanılır.

Kulanıcı dostu Microdron MD4-200 ve MD4-1000 modelleri, personelin bir veya iki gün eğitilmesi sonucunda alanda çalışabilir hale kolaylıkla gelebilir. Quadrokopter’in tasarımındaki 4 adet kuyruksuz motor oldukça güvenilir ve hafiftir. Hic bir dişli ve transmisyon sistemi yoktur.Bu sisteme komut yardımı olmadan güç verilemez. Her pervanenin hızını uçuş belirler. Elektrik motorlarının ve pervanelerin hızının yavaşlığı, sistemin en düşük titreşimde olmasını böylece de düşük ses seviyesinde kalmasını sağlar.

 

585 gramlık inanılmaz ağırlığı ile (md-200) sistem otomatik uçuş moduna sahiptir. Microdrone uçuş kontrolü için gerekli tüm sensörlere ve bilgisayar donanımına sahip olduğu için bir operatör olmadan karmaşık görevleri gerçekleştirebilir. Aynı zamanda sistem operatörürün yapabileceği hatalara karşı güvenli iniş yapabilmesi için bir çok güvenlik özelliği ile donatılmıştır. Sistem oldukça hafif ve esnek parçalardan oluşturulduğundan insanlara zarar vermeden  nüfuslu yerleşim yerlerinde çalışmayı da mümkün kılar. Sistemin kalkış ve iniş pistine ihtiyacı yoktur ve birkaç  dakika içerisinde kalkış yapacağı yerden havalanabilir. Microdrone sistemi coğrafi  referans oluşturabilir. Hem resim hem de videoda,kolay ve güvenilir bir yer referans çözümü sunar. 

 

Drone'daki uydu-yer bağlantısı hem gerçek zamanlı hem de telemetrik veriler içerir. Bilgi, baz istasyonuna bağlı bir bilgisayardan görüntülenir.Manuel uçuş ve sensör kontrolü yerden 35 veya 40MHz banda RC radyo dalgaları ile taşınır.Standart yer-uydu bağlantısı 2.4 Ghz S-bandı ile kontrol edilen analog bir bağlantıdır.Baz istasyonu, çekim gücünü ve kalitesini arttırmak için bir antene sahiptir.İsteğe bağlı olarak dijital bağlantı  sistemi entegresi  ile daha uzun menzilli çekim ve aynı zamanda şifreleme imkanı sunar.


Orbit, ortakları aracılığıyla; müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda diğer komünikasyon çözümlerini uyumlu hale getirebilir ve hava videosu ya da fotoğrafçılığı için kameraları bağlayabilir..

 

Bu sistem kapsamlı bir yazılım içermektedir. Bunlar ; güzergah noktalarını düzenlemek için mdCockpit, operasyonu yürütmek için uydu-yer bağlantı dekoderi, Drone ile iletişim kurması için özel bir terminal ve bir uçuş kaydedici ile veri analiz aracıdır.Yazılım İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere 17 dile çevrilmiştir.

Güzergah nokta düzenleme sistemi kullanıcı dostu bir sistemdir. Sistemin temeli Google Maps entegrasyonu ile inşa edilmiştir. Kullanıcının internet erişimi varsa, otomatik uçuşta güzergah noktaları için herhangi bir haritaya ihtiyaç yoktur. Kullanıcı diğer harita kaynaklarını kullanmak isterse, görev planı için yer bilgilerini aktarması mümkündür. Güzergah noktası planlama aracı çok kapsamlıdır ve bir çok otomatik rutine sahiptir. Buna örnek olarak hızlı haritalama projeleri için uçuş planı yapmak sayılabilir. Bu rutin işlem sensör ayarlanması ile başlar, arazi bindirmesi ayarları ve bunun gibi ayarlar ile devam eder. Daha sonra sistem hem kamera kontrolü hem de uçuş  için komutlarla güzergah noktalarını hesaplar. Proje Drone’a yüklenir. Artık uçmaya hazırdır. Hızlı haritalama yazılımı için sistem girdileri, resimler ve pozisyonların listesini içerir. Bu girdiler hızlı ve farklı haritalama yazılımlarının içine entegre edilebilir.

 

 

Ayrıca Mdcockpit uydu-yer dekoderi güvenli operasyon için görev kontrolü,pil durumu,GPS doğruluğu, uydu-yer bağlantısı, RC sinyal kalitesi, uçuş süresi, irtifa, rüzgar hızı ve diğer önemli datalar gibi kapsamlı araçlara sahiptir.Sistem operatöre havadaki görüntüleri eş zamanlı olarak görme fırsatı verir. Bu da operatöre güvenilir ve doğru resim temin etmesini veya görüntünün eş zamanlı olarak monitörde gösterilmesini sağlar.Bu durum operatörün Drone’u izlemesini ya da otomatik uçuş yerine eş zamanlı yerlerin alımını yapmasını sağlar.Bunun yanında harita üzerinde eş zamanlı Drone’un yeri takip edilebilir. 

MdCockpit uçuş sırasında ve sonrasında teknik konuları ve sorunları görüntüler.Bu sistem kullanıcıya operasyonu anlama ve öğrenme imkanı sunar. Ayrıca bu sistem bir takım teknik sorunların tespiti içinde harikadır. Kara kutu içerisindeki uçuş bilgileri e-posta yoluyla destek personeline yollanabilir.Böylece danışma masası çalışanları, online olarak sorunu anlama ve sorunu çözme ile ilgili talimatlar verebilir.

1

Sistem minimum Windows Xp ve üstü sürümlerde normal bir şekilde çalışmaktadır.

MD4-1000 oldukça yüksek performansı ile,md4-200 için büyük bir alternatiftir.

Rüzgar toleransı (12m/sn), dayanıklılık ve maksimum yük (1.2kg), yüksek performans belirtileridir.MD4-1000 sistemi tamamen MD4-200 ile uyumludur. İki sistem aynı yazılım üzerinde çalışır, aynı RC uydu-yer bağlantıları ile kontrol edilir.


 

 

 

KullanIM alanlarI

MD4-1000 AUMAV (Otonom İnsansız Hava Aracı) uygulamalarını ve kullanım alanlarını yükseltmektedir

 • Havadan Haritalama ve Araştırma
 • Hava Fotoğrafları (emlak, otel, inşaat ve mimari yapılar)
 • Hava Videoları (film endüstrisi, medya ve haber, spor, canlı yayınlar)
 • Arkeoloji
 • Sınır Kontrolü
 • İtfaiyeciler
 • Araştırma ve İnceleme servisleri (rüzgar jeneratörleri, duman bacaları, petrol kuleleri, boru hatları)
 • Sigorta ve Denetim
 • Askeri Birimler
 • Polis Teşkilatı
 • Basın Yayın Organları
 • Bilim Hizmetleri (biyologistler, geodesistler (CBS), meteoroloji servisleri)
 • Kurtarma ve Araştırma
 • Güvenlik ve Gözetim
 • Özel Kuvvetler

Hiç şüphe yoktur ki Microdrone'nun UAV piyasasındaki değeri ve konumu tartışılmazdır.

Ersel Harita İnşaat İmar Planlama Mühendislik Tic.Ltd.Şti

Bostancı Mahallesi. Tünel Cad. Yalıyolu sok. Ergin işm. No:52 A blok D:12 Kadıköy/İstanbul/Türkiye 34744
Tel: +90216 416 0 500 Fax:+90216 416 0 502
Email: info @ erselharita.com